O škole

Naše mateřská škola je umístěna v krásné přírodní lokalitě na okraji Krucemburku. MŠ byla uvedena Budova MŠdo provozu v roce 1982 se dvěma třídami a kapacitou 60 dětí. V roce 1993 byla přistavena další třída. Nyní je naše MŠ trojtřídní s kapacitou 75 dětí. Navštěvují ji nejen děti z Krucemburku, ale i z okolních obcí.  Během posledních několika let byla celá budova zrekonstruována.

Budova je jednopatrová. V přízemí jsou dětské šatny, šatna pro personál, ředitelna, třída Krtečků se sociálním zařízením a školní jídelna. V prvním patře se nacházejí dvě třídy. Větší třída Rákosníčků se sociálním zařízením a přípravnou jídla. Menší třída Amálky se sociálním zařízením a přípravnou jídla. Všechny třídy jsou prostorné, světlé, vybaveny novým nábytkem, hracími koutky, hračkami a pomůckami. Ve velkých třídách je sklad lehátek, která se každý den rozkládají k odpočinku dětí. Třídy jsou dostatečně vybaveny Housenkai pro pohybové aktivity. Pestrá a zdravá strava je podávána dětem v jednotlivých třídách. Děti jsou umisťovány do věkově smíšených tříd, tzv. heterogenních. Hrají si v klidné a podnětné atmosféře, jsou respektovány jejich individuální potřeby a vlastnosti. Jejich spokojenost a radost je prioritou naší MŠ.

Mateřskou školu obklopuje velká členitá zahrada, která je vybavena zahradním domkem se sociálním zařízením a úložnými prostory pro úklid pomůcek a hraček. Na zahradě je velké pískoviště, různé průlezky, skluzavka, dětské stolky s lavičkami a domečky. Její součástí je dětské dopravní hřiště. Zahrada zaručuje dětem dostatek pohybu jak pro letní, tak i zimní aktivity. Je celoročně využívána.

Zázemí školky

Prohlédněte si zázemí naší školky.